A Zöld Iskolakezdés Verseny alsós nyertes osztályai

Múlt héten végre átadásra kerültek a Gödi ÖkoKlub által szervezett Zöld Iskolakezdés Verseny alsós nyertes osztályainak ajándékai. Iskolánként az első helyezést elért osztályok több ajándék közül választhattak: vegyszermentes gazdaság látogatása (Zenit Iskola), önkénteseink által készített újraszalvéták (Németh László Iskola), torta (Huzella Iskola) és faültetés.

Az átadás alkalmával lmény volt találkozni a sok csillogó szemű gyerekkel, ahogy lelkesen mesélték tapasztalataikat, sikereiket. Külön öröm volt hallani, hogy sokan a verseny után is megtartották új szokásaikat, legyen szó saját kulacsról, telekocsiról vagy gyalogos közlekedésről.

Ahogy a verseny főszervezője fogalmazott: “Ha elértük, hogy akár csak 2-3 gyermek átszokjon autós közlekedésről gyaloglásra, biciklizésre vagy tömegközlekedésre, már megérte a sok munkát.” A szerzett pontok és a gyerekek beszámolói alapján elmondhatjuk, hogy sikeres volt a verseny!

Gratulálunk a nyertes osztályoknak!

Huzella (5 alsós, 4 felsős osztály nevezett)

Nyertes osztályok – alsó:

 • 3.a – 428,66 pont
 • 3.c – 421,5 pont
 • 4.b – 415,28 pont

Nyertes osztályok – felső:

 • 1. 7.b – 460 pont  
 • 2. 5.c – 327 pont 
 • 3. 6.c – 316 pont

Németh László: egész sulit benevezték (16 felsős, 17 alsós osztály)

Nyertes osztályok – alsó:

 • 1. 2.a (541 pont)
 • 2. 4.b (490)
 • 3. 2.d (489)

Nyertes osztályok – felső:

 • 1. 8.c 560,99p
 • 2. 5.d 541,54p
 • 3. 8.b 502,2p

Zenitben mindkét osztály nevezett, őket nem értékeltük külön, együtt mennek tavasszal vegyszermentes gazdaság látogatásra.

Köszönjük önkénteseinknek az áldozatos munkát a szervezésben, a pedagógusoknak, hogy tengernyi teendőjük mellett időt szántak a versenyre és a BEKA Környezetbarát Boltnak, hogy jelentős kedvezményt nyújtott a 2. és 3. helyezést elért osztályok ajándékához!

A felső tagozotosok eredményeiről is hamarosan írunk!

Jövőre benevezel az osztályoddal?
Nálatok milyen, az iskolakezdéssel kapcsolatos Föld-barát szokások vannak?

Írdd meg nekünk: godiokoklub@yahoo.com és figyeld további híreinket!

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük